عشایر البرز ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات پرواربندی دام دریافت کردند

مدیر امور عشایر استان البرز گفت که عشایر این استان سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی طرح پرواربندی دام عشایر و طرح زنجیره تولید گوشت قرمز ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مدیر امور عشایر استان البرز گفت که عشایر این استان سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی طرح پرواربندی دام عشایر و طرح زنجیره تولید گوشت قرمز ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
علی نقدی بازنشین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل این تسهیلات برای ۴۱ نفر از عشایر اشتغال پایدار جدید ایجاد شد.
وی اظهار داشت: همچنین در اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در استان، پنج هزار و ۸۰۰ راس پرواربندی دام سبک انجام شد که افزایش ۴۶.۴ تنی تولید گوشت قرمز در استان را داشتیم.
وی گفت: تعهد عشایر استان برای تولید کل گوشت قرمز دام سبک ۶.۱ درصد از کل تولید بود که ۲۴.۴ درصد محقق شد.
نقدی به دیگر اقدامات این بخش در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۱ هزار و ۲۹۰ تن خوراک مورد نیاز دام عشایر توسط شبکه تعاونی های عشایری تامین شد علاوه بر اینکه پنج هزار و ۸۳۰ راس از دام عشایر توسط این شبکه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: همچنین برای ۲۷۴ خانوار عشایر آبرسانی سیار اجرا و برای ۳۱۵ خانوار سوخت فسیلی در مناطق عشایری توزیع شد.
مدیر امور عشایر استان البرز ساخت پل عشایری ماشینو، مرمت و نگهدای راه در مناطق عشایری دایلر، شیرین بلاغ، گلدره، آزادبر و دروان در مجموع به طول ۶۵ کیلومتر، تامین آب در منطقه عشایری را از دیگر اقدامات این مدیریت در طول سال گذشته عنوان کرد.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی را از دیگر فعالیت ها در سال گذشته برشمرد وافزود: کارگاه آموزشی تغذیه دام، بیماری های مشترک، اصلاح نژاد دام، توانمندسازی و نظارت بر عملکرد صندوق اعتبارات خرد زنان عشایر و افزایش سرمایه تشکل های عشایری استان را از جمله این اقدامات برشمرد.
عشایر استان البرز شامل چهار ایل شاهسون، مغان، سنگسری، کلهر و طوایف مستقل عرب، کلکو، کلوند، گلزن، الیکایی و تات در قالب ۸۶۰ خانوار و جمعیت چهار هزار و ۸۰۰ نفر می شوند.
 عشایر استان البرز در ۸۴ سامان و ۶ سامانه استقرار دارند و دارای ۳۲۱ هزار رأس دام سبک هستند.
 عشایر البرز با تولید سالانه ۶ هزار و ۸۰۰ تن شیر، سه هزار و ۷۰۰ تن گوشت قرمز و یک هزار و ۳۰۰ تن فرآورده دامی از تولید کنندگان عمده محصولات پروتئینی استان محسوب می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *