معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، «دکتر مرتضی رضایی» به سمت معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی منصوب و جایگزین «دکتر حسن رکنی» شد.
به گزارش حکیم مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در بخشی از این حکم آمده است:
با توجه به اهمیت امنیت غذایی و ظرفیت‌های موجود در بخش امور دام کشور و لزوم ایجاد بسترهای جدید تولید که متناسب با اقلیم کشور باشد؛ انتظار دارد با اتخاذ تدابیر لازم، بهره‌گیری از دانش فنی نوین و تعامل با تشکل‌های مربوطه که از کارآمدی و ظرفیت‌های فراوانی برخوردارند گام‌های موثری در توسعه بخش بردارید.
به گزارش ایسنا، چند ماه پس از روی کار امدن محمود حجتی در دولت یازدهم تغییر و تحولات در این وزارتخانه آغاز شد و حسن رکنی که سابقه فعالیت در حوزه تحقیقات امور دام را داشت به عنوان معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.
پس از حدود پنج سال این معاونت دوباره دستخوش تغییر شد و امروز دکتر مرتضی رضایی که از مهرماه سال ۱۳۹۳ ریاست موسسه تحقیقات علوم دامی این وزارتخانه را برعهده داشت، به عنوان معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد که البته به گفته حجتی، تغییرات به اصرار حسن رکنی که به دنبال بازنشستگی خود بود اتفاق افتاده است و قصدی برای تغییرات در این معاونت وجود نداشته است.
به گزارش رادیو صنعت طیور ایران، «دکتر مرتضی رضایی» دکترای تخصصی در رشته علوم دامی، گرایش تغذیه دام و طیور از دانشگاه تهران را دارد. وی در خردادماه ۱۳۹۰  به عنوان رئیس بخش پژوهش های تغذیه دام موسسه تحقیقات علوم دامی کشور منصوب شد و پس از آن از سال ۱۳۹۳، مدیریت موسسه تحقیقات علوم دامی کشور را عهده دار بوده است.
این مقام مسئول در طول ۱۷ سال فعالیت علمی خود سوابقی از قبیل مهندس مشاور تغذیه دام در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مرتبط با شرکت توسعه نیشکر خوزستان ۱۳۷۲-۱۳۷۱ و مدیریت داخلی مزرعه دامپروری آموزشی و پژوهشی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۳ را دارد.
وی ۱۶ مقاله علمی، پژوهشی و ترویجی در مجلات داخلی داشته، ضمن اینکه مجری ۱۲ طرح تحقیقاتی و همکار ۲۰ طرح تحقیقاتی بوده است. داوری مجله کشاورزی تولیدات دامی، حضور در هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران و عضویت در گروه تحقیق و توسعه شرکت تعاونی ۲۱ بیضا از جمله سوابق علمی و اجرایی وی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *